Дві сестри відкрили українську початкову школу у Батумі

Дві сестри відкрили українську початкову школу в Батумі.

Нещодавно в Батумі було відкрито перше українське відділення початкової школи. Тут навчаються українські діти, які втекли від війни зі своєї країни. Сестрам Олені Ніколенко та Євгенії Блискун із Києва нещодавно довелося покинути їхню рідну країну через повномасштабне вторгнення військ РФ на територію України. Вони стали жителями сонячного Батумі.

Давайте разом із Вами дізнаємося від авторів і кураторів ідеї проєкту з відкриття української початкової школи в Батумі, яким чином було організовано навчання дітей у Грузії.

Жінки прибули в Батумі як біженці та дізналися про те, що в цьому місті багато українських сімей. Діти з України не мали можливості навчатися в школі, і їхні батьки страждали через це. Олена та Євгенія вирішили виправити цю ситуацію.
Грузинська держава рішуче підтримала відкриття української початкової школи. Прем’єр-міністр Грузії та міністр освіти Аджарії особисто підтримали підприємливих українців. Одна з державних шкіл у Батумі відчинила свої двері для українського сектору початкової школи.

Таким чином понад 80 дітей подзвонили в перший дзвоник. Один за одним прибували учні, і до кінця навчального року 106 дітей відвідували українську школу в Батумі.

У цій школі українські вчителі викладають за українською навчальною програмою, але від першого дня у школі є і грузинський вчитель. Щодня батьки запитують, чи можна збільшити навантаження або подовжити час вивчення грузинської мови.

Тепер сестри планують навчати учнів середніх і старших класів, реєструвати студентів і перевіряти, чи достатньо студентів і викладачів.

Нововведення в Батумі — не перший такого роду навчальний заклад, українська школа є і в Тбілісі. Уже заплановано відкриття ще однієї школи.

Понравился пост? - тогда Жми Поделиться, порадуй своих друзей!