Переможець «МастерШеф» Сергій Денисов виставить на аукціон український білий трюфель який знайшли бійці ЗСУ, коли рили окоп

Переможець «Мастершефа» продає добірні трюфелі, здобуті з окопів солдатами ЗСУ.

Так він вирішив допомогати у фінансуванні обладнання для збройних сил України.

Сергій Денисов — переможець дев’ятого сезону кулінарного проекту «Мастершеф» виставить на аукціон українські білі трюфелі. Вони були виявлені під час копання окопів. Гриби, які прив’язані до рідкісних ґрунтів, можна продати за кілька тисяч євро, і всі гроші підуть на нашу оборону.

Кілька днів тому товариш по службі зі Львівської області знайшов трюфель під час копання окопу. Спочатку я не знав, що це таке, але один із кухарів побачив їх і сказав, що це трюфелі. І це справді елітні білі трюфелі України», — розповів Сергій.

«Ми думаємо про те, щоб виставити лот від української армії на аукціон у Європі, а якщо не вийде – в Україні», — сказав Денисов. Він зазначив, що трюфелі мають свою історію та можуть бути продані за великі гроші.

Мій знайомий зараз шукає у Європі експерта, який міг би їх оцінити. Загалом такі трюфелі можуть принести кілька тисяч євро. Але історія така, що військові знайшли ці трюфелі та хотіли продати їх, так би мовити, підіймає його вартість. Але тільки якщо їх буде виставлено на аукціон», — каже експерт з кулінарії.

«Якщо аукціон пройде невдало, нам вдасться продати їх тут частинами. Ми можемо зробити крем з білими грибами з Карпат, сиром і білими трюфелями або продавати їх невеликими порціями (трюфелі, які ми знайшли, важать близько 1 кг)», — додав Сергій.

Трюфель – рідкісний земляний гриб, який має сильний аромат та служить натуральним підсилювачем смаку. Його використовують у своїх стравах усі популярні ресторани світу. На ринку 1 кг чорного трюфеля коштує від 300 до 1500 євро. А ціна на білий у 10 разів більша.

Білі трюфелі у великій кількості зустрічаються у Франції, Італії, Угорщині, Швеції та деяких районах США. Вони ростуть у лісах на глибині до 30 см. Його знаходять за допомогою спеціально навчених тварин – свиней та собак.

Це дивовижний гриб, який росте в Україні, Карпатах, Львівській, Київській та Вінницькій областях. У нашій країні трюфелі навіть занесені до Червоної книги. Проте їх продаж є законним.

Сергій Денисов народився у Батумі, але завжди каже, що його батьківщина – Україна. З першого дня російської окупації шеф-кухар працював волонтером у Києві та готував обіди для Національної гвардії, ЗСУ та інших нужденних. Переможець конкурсу «Мастершеф 9» та його команда також підготували посилки з продуктами харчування та іншими предметами першої необхідності.

«Зараз, коли ситуація у Києві більш-менш стабілізувалася, я також веду активну міжнародну діяльність, бо дуже багато людей приєдналося», — сказав Сергій.

Наразі шеф-кухарі також проводитимуть благодійні інвентаризації за кордоном, щоб зібрати кошти для України в Європі, як і багато його колег по «Майстер-шефу» (Євген Клопотенко, Володимир Ярославський, Ектор Хіменес-Браво та Оля Мартиновська).

Ектор Хіменес-Браво, канадський шеф-кухар колумбійського походження, розповів про свою прихильність до України та про те, як ця прихильність посилилася після війни. Знаменитий кухар бореться за волю разом з українським народом.

Понравился пост? - тогда Жми Поделиться, порадуй своих друзей!