Яким було весільне вбрання молодят 50-100 років тому. Ексклюзивна добірка фотографій

Як одягалися нареченi 50 і 100 років тому.

Для українських чоловіків та жінок шлюб завжди був особливою подією. Свято супроводжувалося традиційними костюмами, які сьогодні вже не трапляються. Давайте разом з вами дізнаємося, як одягалися наші бабусі та дідусі на весіллі 50 та 100 років тому.

З давніх-давен українці довго і ретельно готувалися до своїх весіль. Вони обирали найголовніші атрибути для весілля, головні убори та традиційні костюми. Кожна деталь весільного одягу мала вирішальне значення для успішного весілля.

Звичаї, звісно, варіювалися від регіону до регіону. У Чернігівській, Харківській, Закарпатській, Черкаській та інших областях існували зовсім різні традиції святкування весілля та зовнішнього вигляду нареченого та нареченої.

Однак, багато звичаїв були схожі. У багатьох регіонах було заведено готувати посаг нареченої, пекти коровай, запрошувати на весілля музикантів, одягати нареченій на голову вінок і покривати її тканиною.

Українські весілля тривали три дні, з суботи по понеділок. Наречена одягала барвисті сукні з червоною або білою спідницею, вишивану сорочку та жилетку.

Найщасливіші жінки пекли коровай і служили прикладом для молодят. У деяких районах коровай наповнювали деревиною з гілок вишневого дерева. У більшості регіонів обов’язково розпоряджалися посагами молодої пари, що складалася з ліжок, рушників, одягу, посуду та прикрас.

Рушники, вишиті матір’ю, також були важливою частиною весілля. Наречений та наречена ставали на них, а їхні батьки зв’язували їм руки.

Понравился пост? - тогда Жми Поделиться, порадуй своих друзей!