Євген Клопотенко поділився простим рецептом української паляниці всього із трьох інгредієнтів

На сьогодні паляниця стала справжнім українським символом. Тепер це не лише один із видів хлібу, а метод перевірки володіння українською мовою.

Відомо, що слово «паляниця» — це кодове слово для перевірки, яке активно використовується та обговорюється з моменту вторгнення росії в Україну у 2022 році. Деякі лідери громадськості та військові почали просити підозрілих людей вимовляти українське слово «паляниця», щоб відрізнити російських окупантів від українців.

Паляниця готується елементарним способом, з яким може впоратися будь-яка господарка. Особливо якщо використати рецепти шеф-кухаря Євгена Клопотенка.

Потрібні інгредієнти для приготування:

Півкілограма борошна, по 1 чайній ложці солі та соди, 400 грамів кисломолочного продукту, наприклад, ряжанки або кефіру. Якщо вам важко дістати молочні продукти, ви можете використати просту воду.

Етапи приготування української паляниці:

Покладіть борошно, соду та сіль у глибоку миску. Перемішайте сухі інгредієнти так, щоб сода поступово розподілилася.

Додаємо кефір. Якщо використовується вода, додайте чайну ложку оцту. Ним погаситься сода.

Перемішайте, але не енергійно; залиште на 5-10 хвилин, щоб утворилася однорідна маса і борошно набралося рідиною.

Посипте велику дошку борошном і викладіть на неї отриману суміш. Вимішуємо тісто та надаємо форму прямокутника. Підведіть всі кінці до центру та закругліть форму.

Перекладаємо на змащений пергаментний папір і випікаємо при 200C протягом 50 хвилин, даємо охолонути.

Паляниця символізує щастя і добробут в родині, тіло Боже, прихильність, гостинність і безпеку. Тож нехай буде завжди хліб у кожному домі, готуйте та насолоджуйтесь цією простою та смачною українською випічкою.

 

Понравился пост? - тогда Жми Поделиться, порадуй своих друзей!